Jak zaczeliście przygode z Anime?

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
Hannto

Hannto

Active member
Naprawdę dobrze cię rozumiem. Jednak mam wrażenie że odpowiedź na te wszystkie pytania jest taka sama. Anime to nasza pasja, a my kochamy naszą pasje. Tylko tyle i aż tyle. Dlatego właśnie chcemy nieomal dosłownie uczestniczyć w wydarzeniach które oglądamy zamiast być tylko widzem patrzącym na wszystko z boku.
 
Jack Daniels

Jack Daniels

Well-known member
Oni tak niesamowicie konstruują psychikę tych postaci, że nie sposób ich nie pokochać, lub znienawidzieć.
 
Hannto

Hannto

Active member
W końcu dobra postać to taka która jest jak najbardziej ludzka (nie ma różnicy czy w dobrym czy złym znaczeniu tego słowa), która ma przeszłość, problemy, wątpliwości i własne życie. Musi to być postać którą jeśli wyciągniesz z anime i postawisz na ulicy to będzie potrafiła samodzielnie funkcjonować. Bo z taką postacią można się utożsamiać i/lub ją rozumieć. No bo w końcu nawet jeśli nienawidzi się jakąś postać to nie zmienia faktu że ją mniej lub bardziej rozumiesz. I w sumie dlatego anime jako jedyne medium potrafi w pełni wykorzystać potencjał szaleństwa. W końcu coś takiego się tam mocno wyróżnia.
 
Jack Daniels

Jack Daniels

Well-known member
Świetnie to ująłeś Hannto-san. Dodałbym tylko, że tak jak ta postać ma przeszłość, tak może też mieć przyszłość. Może marzyć. Przeżywa się te wizje razem z nią. Zaczyna się mieć nadzieje i przeżywa się wraz z nią zawód tych nadziei, lub ich spełnienie. Wtedy już nie ma powrotu, identyfikujesz się i nie możesz się oderwać.
 
Top Bottom