Materiały ochronne

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
C

CousTHus

New member
Witam, mam pewien problem , zauważyłem ostatnio , ze obwoluty moich mang , w szczególności białe, zółkną widocznie.Chcialbym coś zaradzić na to zjawisko,więc szukam rad u ekspertów:)
Czy da się jakoś odwrócić ten proces?
Czy taki zakup jest dobrym pomysłem BCW DIGEST AND MANGA BAGS (FOLIE OCHRONNE) ?
Czy może wystarczy folia stretch z obi ? Może jednak zbyt szczelne zafoliowanie będzie powodować jakiegoś rodzaju gnicie ?
Z góry dzięki za odpowiedzi
 
fooze

fooze

Donator
Jak na materiałach spożywczych "przechowywać w suchych i zacienionych miejscach"
Więc półka w cieniu, niskie temperatury i wilgotność.
Utlenianie pewnie też swoje robi, ale z tym może być trudniej. Chyba że w spożywcze folie próżniowe będziesz je pakował xd
 
Jack Daniels

Jack Daniels

Well-known member
Od 18 lat mam serię Neon Genesis Evangelion w szafie. Ani trochę nie zmieniły koloru. Trzymaj wydawnictwa w szafie. Zachowaj kolor i smak swoich mang sprzed lat! :)
 
Hannto

Hannto

Active member
Ja trzymam za szczelną szklaną gablotką (mam na myśli dosłownie szklaną gablotkę jak z muzeum) i są nie do ruszenia. Co prawda dostęp do każdego zbioru bywa problematyczny, ale przynajmniej mam pewność że nic się z nimi nie stanie jeszcze przez bardzo długi czas.
 
C

CousTHus

New member
Ok ok , bo cos udalo mi sie znalezc , ze dobrze jest przechowywac w folii bezkwasowej , czy przeciwkwasowej,specjalnej do papieru i troche zglupialem , bo znalazlem jakas taka do zdjec , bardzo droga.
 
Top Bottom