Ayashimon

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
Kot

Kot

Active member
Były ładnie wyglądające postacie, meta-postać MC, który chciał być MC i jądra tanuki, a mimo to Shonen Jump to zabił.
 
Hannto

Hannto

Active member
Widać kiepsko wypadło w sondażach. W końcu wszystko zależy od tego czy społeczność to przyjmie.
 
Hannto

Hannto

Active member
Cóż chodź na zachodzie można zwalić winę jedynie na dzieci bo mało kto ze starszych pokoleń się interesuje mangą to w Japonii sprawa ma się inaczej. Jakby nie patrzeć w większości przypadków jedna grupa wiekowa to za mało żeby zatrzymać wydawanie jakiejś mangi.
 
Kot

Kot

Active member
The guide did not list the gender demographics for its Weekly Shonen Jump magazine, but did list a breakdown by age. 27.4% of readers are 25 years old or older, 25.8% are 19-24 years old, 17.6% are 16-18 years old, 16.4% are 13-15 years old, 9.6% are 10-12 years old, and 3.2% are nine years old or younger.

to jest niby w shonen jumpie

prawie 30% to ludzie starsi

70% to nadal wyjdae mi się, że spora ilość, żeby mówić o dzieciakach
 
Hannto

Hannto

Active member
A wzięłaś pod uwagę docelowy target anime oraz różnice gustu w zależności od płci?
 
Ostatnia edycja:
Kot

Kot

Active member
z tego co wiem to pół to dziewczyny, a docelowy target to akurat ten, który kupuje magazyny

ayashimon miał w sumie tylko jedną dziewczynę, a reszta to jakieś chłopaki

ale faktycznie, brakowało jakichś pretty-boyów, albo cycatych lasek, które by przyciągnęły rozbuchane nastolatki i starszych przegrywów

to ta fajna manga upadła bo nie było sex appealu, szkoda

swoją drogą to takie trochę moralnie nieetyczne wydaje się sprzedawanie produktu dzieciom, który umyślnie ma je seksualnie pobudzać
 
Hannto

Hannto

Active member
Wiesz jeśli weźmiesz pod uwagę japoński sposób myślenia to wcale nie takie dziwne.
 
Hannto

Hannto

Active member
Wszystko ci się z tym kojarzy? Przecież oczywistym jest że takie dzieciaki poniżej 13-14 lat nie kupią tego typu mangi choćby chciały bo ograniczenie wiekowe. Zaś dzieci w wieku 13-14 lub wyżej zaczynają się interesować płcią przeciwną i wszystkim co z tym związane. Jednak próżno szukać tego w przestrzeni publicznej bo Japonia jest pod tym względem bardzo zachowawcza. Jednak anime, manga itp. to już zupełnie inna sprawa i tam często gęsto są treści o podtekście seksualnym.
 
Kot

Kot

Active member
ale przecież 9 latki kupują shonen jumpa, nie ma ograniczeń, o których mówisz

no ale oskarżasz mnie o jakieś “kojarzenie wszystkie z pedofilią”, a później potwierdzasz, że tak, o to chodziło xD
 
Hannto

Hannto

Active member
Jasne pewnie kupują tyle tylko że istniej też coś takiego jak obowiązek rodzicielski. Po za tym nie każdy podtekst seksualny to pedofilia tak samo jak echi to nie hentai. W końcu nie w każdym anime i mangach masz do czynienia z dziećmi (chociaż w BL prawie zawsze to występuje).
 
Ostatnia edycja:
Kot

Kot

Active member
Ale jak obowiązek rodzicielski funkcjonuje w kraju, w którym jest kultura pedofilii? W Rosji żołnierze gwałcą małe dzieci i nic im się nie robi, dlatego, że mają taką kulturę. W Japonii małym dzieciom podsuwa się prace typu Ayakashi Triangle i rodzice myślą, że to “hehe kreskóweczki”.

Nie czaję tego porównania z hentajami. Podtekst seksualny w pracach skierowanych do dzieci/nastolatków jest zły i tyle. I jakby, tu nie chodzi o to, że w mangach jest prezentowana jakaś relacja dziecko - osoba dorosła, ale o to, że marketowcy wiedzą, że dzieciaki są ciekawe i pełne żądz i to wykorzystują pchając takie treści, bo to się sprzedaje mimo wszystko.
 
Hannto

Hannto

Active member
W zasadzie to nie mogę się zgodzić z kilkoma punktami tutaj. Japonia nie ma czegoś takiego jak kultura pedofilii co można łatwo sprawdzić choćby poprzez studiowanie kultury tego kraju. Co więcej o ile zgodziłbym się że podtekst seksualny w pracach skierowanych do dzieci jest nie na miejscu to już nie zgodzę się że jest to nie na miejscu jeśli chodzi o nastolatków. Zasada jest ogólnie prosta. To rodzice a nie twórcy mang i redaktorzy jumpa są odpowiedzialni za dzieci. Jeśli mamy do czynienia z mentalnością nieodpowiedzialnego rodzica to jasne dzieci będą mieć dostęp do wszystkiego, ale żaden odpowiedzialny rodzic nie popełni tego błędu. Więc skoro chcesz mieć pretensje do kogoś to miej do nieodpowiedzialnych rodziców.
 
Top Bottom